TBC Bank O‘zbekistondagi xorijliklar uchun moliyaviy xizmatlardan foydalanish imkoniyatini ochmoqda
Toshkent, O‘zbekiston — 19- sentabr 2025-yil. TBC Bank, mamlakatdagi yetakchi raqamli banklardan biri, endilikda O‘zbekiston norezidentlari uchun ham o‘z xizmatlarini ochdi. Mamlakatda yashayotgan chet el fuqarolari bank kartalarini rasmiylashtirishi, omonat ochishi, pul o‘tkazmalarini amalga oshirishi va bank ilovasi orqali boshqa xizmatlardan foydalanishi mumkin. Asosiy jarayonlar onlayn tarzda bajariladi, ofisga borish talab etilmaydi. Ushbu qadam TBC Bank’ning mahsulotlar qatorini kengaytirish, yangi mijoz segmentlariga chiqish va qo‘shimcha daromad manbalarini yaratish strategiyasining tarkibiy qismi hisoblanadi.
TBC Bank norezidentlar uchun ham amaldagi mijozlar bilan bir xil shartlarda ochiq: qulay ilova, shaffof shartlar va tezkor ro‘yxatdan o‘tish jarayoni. Mijoz bo‘lish uchun uydan chiqish shart emas: jarayonning bir qismi onlayn tarzda amalga oshiriladi — buning uchun TBC UZ ilovasini yuklab olib, onlayn ro‘yxatdan o‘tish va ma’lumotlarni tasdiqlash kifoya. Ro‘yxatdan o‘tish uchun xorijiy pasport, O‘zbekistonda vaqtinchalik ro‘yxatdan o‘tganlik, JShShIR va mahalliy mobil operator raqami talab etiladi.
Shundan so‘ng bank vakili shartnomani imzolash uchun mijozga qulay bo‘lgan joyga keladi. Hozircha norezidentlar uchun bank vakillari bilan uchrashuvlar faqat Toshkentda mavjud, biroq yil oxirigacha geografiyani kengaytirish rejalashtirilmoqda.
Taklif etilayotgan yechimlar asosiy moliyaviy ehtiyojlarni qamrab oladi: foydalanuvchilarga yillik 17–22% stavkali omonatlar hamda bonusli debet karta — Salom Card taqdim etiladi. Kundalik to‘lovlar, o‘tkazmalar va jamg‘arma ishlarini bitta raqamli makonda yuritish mumkin.
Norezidentlar uchun imkoniyatlarning kengayishi chet el mutaxassislari, talabalari va tadbirkorlarining moliyaviy integratsiyasini soddalashtiradi, shaffof naqd pulsiz iqtisodiyotning yanada o‘sishini qo‘llab-quvvatlaydi. Bank uchun esa bu ekotizim ichida yuqori sadoqatga ega barqaror segment va diversifikatsiyalangan tushum manbai demakdir.
«Bugun biz shunchaki yangi servisni ishga tushirmayapmiz — O‘zbekistonga o‘qish, ishlash yoki biznes qurish uchun kelganlar uchun yangi imkoniyatlar ochmoqdamiz.Biz TBC Bankni, inson qayerda bo‘lishidan qat’i nazar, mamlakat moliya tizimiga kirishning tabiiy nuqtasiga aylantirishga intilyapmiz. Iste’molchi va biznes-banking standartlarini o‘zgartira olganimizni allaqachon isbotladik. Endi esa keyingi qadamni tashlayapmiz — norezidentlarni ham raqamli ekotizimga integratsiya qilib, ularga mijozlarimiz o‘rgangan qulaylik, tezlik va xavfsizlik darajasini saqlagan holda xizmat ko‘rsatamiz», — dedi Nika Kurdiani, CEO TBC Uzbekistan.
Norezidentlar uchun ishga tushirilgan xizmatlar ekotizimning izchil rivojlanishini mantiqan davom ettiradi. Osmon Card kredit kartasi va Salom Card debet kartasi taqdim etildi, TBC Sug‘urta sug‘urta yechimlari va KO‘B uchun onlayn kreditlash imkoniyatiga ega TBC Business yo‘lga qo‘yildi,shuningdek, to‘lov va o‘tkazmalar xizmatlari, shu jumladan Visa+ ishga tushirildi. Yangi funksiya ushbu xizmatlar ro‘yxatini to‘ldiradi va mijozlar uchun yagona raqamli tajribaning qiymatini oshiradi.
TBC Bank — O‘zbekistondagi yetakchi banklardan biri bo‘lib, jismoniy va yuridik shaxslar uchun keng qamrovli raqamli moliyaviy xizmatlarni taklif etadi. Bank xizmat ko‘rsatishning raqamli kanallarini rivojlantiradi, operatsiyalarning shaffofligiga, xalqaro xavfsizlik standartlariga va servis sifatiga alohida e’tibor beradi — bularning barchasi odamlar hayotini yanada oson qilish uchun.

TBC Bank открывает доступ к финансовым сервисам для иностранцев в Узбекистане
Ташкент, Узбекистан — 19 сентября 2025 г. — TBC Bank, один из ведущих цифровых банков страны, открыл доступ к своим услугам для нерезидентов Узбекистана. Иностранные граждане, проживающие в стране, могут оформлять карты, открывать вклады, совершать переводы и получать другие услуги, доступные в приложении банка. Ключевые процессы проходят онлайн, посещение офиса не требуется. Этот шаг — часть стратегии по расширению продуктовой линейки TBC Bank, выходу в новые клиентские сегменты и созданию дополнительных источников прибыли.
TBC Bank доступен нерезидентам на тех же принципах, которые действуют для текущих клиентов: удобное приложение, прозрачные условия и быстрый онбординг. Стать клиентом можно не выходя из дома: часть процессов проходит онлайн — необходимо установить приложение TBC UZ, пройти онлайн-регистрацию и подтвердить данные. Для оформления потребуются заграничный паспорт, временная регистрация в Узбекистане, ПИНФЛ и номер телефона местного оператора. Затем представитель банка приедет в удобное для клиента место для подписания договора. В настоящий момент встречи с представителем банка для нерезидентов возможны только в Ташкенте, однако до конца года планируется расширение географии.
Линейка решений покрывает основные финансовые сценарии: пользователям доступны вклады со ставкой от 17% до 22% годовых и дебетовая Salom Card с бонусами — повседневные платежи, переводы и накопления можно вести в одном цифровом пространстве.
Расширение доступа для нерезидентов упрощает финансовую интеграцию иностранных специалистов, студентов и предпринимателей и поддерживает дальнейший рост прозрачной безналичной экономики. Для банка это новый устойчивый сегмент с высокой лояльностью и диверсифицированной выручкой внутри экосистемы.
«Сегодня мы не просто запускаем новый сервис — мы открываем новые возможности для тех, кто приезжает в Узбекистан учиться, работать или строить бизнес. Мы стремимся превратить TBC Bank в естественную точку входа в финансовую систему страны, где бы человек ни находился. Мы уже доказали, что можем менять стандарты в потребительском и бизнес-банкинге, и теперь делаем следующий шаг — интегрируем нерезидентов в цифровую экосистему, сохраняя для них тот же уровень удобства, скорости и безопасности, к которому привыкли наши клиенты», — отметил Ника Курдиани, CEO TBC Uzbekistan.
Запуск для нерезидентов логично продолжает последовательное развитие экосистемы: представлены кредитная Osmon Card и дебетовая Salom Card, запущены страховые решения TBC Sug’urta и сервис TBC Business с онлайн-кредитованием для МСБ, а также сервисы платежей и переводов, включая Visa+. Новая опция дополняет этот перечень услуг и усиливает ценность единого цифрового опыта для клиентов.
O TBC Bank
TBC Bank — один из ведущих банков Узбекистана, предлагающий широкий спектр цифровых финансовых услуг для физических и юридических лиц. Банк развивает цифровые каналы обслуживания, уделяет особое внимание прозрачности операций, международным стандартам безопасности и качеству сервиса, чтобы делать жизни людей проще.