Bosh Shartlarga o‘zgartirishlar kiritilganligi to‘g‘risida xabarnoma
Hurmatli mijozlar, 2025-yil 18-sentyabrdan boshlab "TBC Bank" ATBda "TBC Bank" ATBning bank mahsulotlari va xizmatlarini taqdim etish bo‘yicha Bosh shartlariga (keyingi o‘rinlarda - BSH) kiritilgan o‘zgartirishlar kuchga kiradi.
BShning 18.7-bandiga asosan - 18.7.Tomonlar o‘rtasida shartnomalardan yoki ular bilan bog‘liq holda yuzaga keladigan barcha nizolar muzokaralar yo‘li bilan hal etiladi. Kelishuvga erishilmagan taqdirda, nizo javobgar ro‘yxatdan o‘tgan joydagi yoki Bank ro‘yxatdan o‘tgan joydagi sudda ko‘rib chiqiladi. Shuningdek, Bank o‘z xohishiga ko‘ra O‘zbekiston Respublikasining amaldagi qonunchiligiga muvofiq fuqarolik ishlari bo‘yicha Toshkent shahrining vakolatli tumanlararo sudlaridan biriga murojaat qilish huquqiga ega.2025-yil 18-sentyabrdan keyin TBC UZ ilovasida bank mahsulotlari va xizmatlaridan foydalanishni davom ettirib, siz "TBC Bank" ATBning bank mahsulotlari va xizmatlarini taqdim etish bo‘yicha BShga kiritilgan o‘zgartirishlarga rozilik bildirasiz. Bosh shartlarga kiritilgan o‘zgartirishlardan norozi bo‘lgan taqdirda, siz mavjud bo‘lgan har qanday aloqa kanallari orqali Bankka tegishli ariza bilan murojaat qilish huquqiga egasiz.

Уважаемые клиенты, с 18 сентября 2025 года в АКБ «TBC Bank» вступают в силу изменения в Генеральных условиях по предоставлению банковских продуктов и услуг АКБ «TBC Bank» (далее - ГУ).
На основании пункта 18.7 ГУ - 18.7.Все споры, возникающие между Сторонами из договоров или в связи с ними, подлежат разрешению путем переговоров. При недостижении соглашения спор рассматривается в суде по месту регистрации ответчика, либо по месту регистрации Банка. Также Банк вправе по своему усмотрению обратиться в один из уполномоченных межрайонных судов по гражданским делам города Ташкента в соответствии с действующим законодательством Республики Узбекистан.
Продолжая пользоваться банковскими продуктами и услугами в приложении TBC UZ после 18 сентября 2025 года, вы соглашаетесь с изменениями в ГУ по предоставлению банковских продуктов и услуг АКБ «TBC Bank». В случае несогласия с внесенными изменениями в ГУ вы имеете право обратиться с соответствующим заявлением в Банк по любым доступным каналам связи предусмотренных в ГУ.