1. “TBC Bank” ATBning joylashtirilayotgan aksiyalarini aksiyadorlar tomonidan imtiyozli xarid qilish huquqini qo‘llamaslik to‘g‘risida qaror qabul qilish
2. “TBC Bank” ATBning ustav kapitalini qoʻshimcha aksiyalarni joylashtirish orqali oshirish.
3. “TBC Bank” ATB aksiyalarini qo‘shimcha chiqarish to‘g‘risidagi qarorni tasdiqlash.
Manzil (pochta manzili): O‘zbekiston Respublikasi, 100015, Toshkent shahri, Mirobod tumani, Fidokor ko‘chasi, 10B-uy
Yigʻilishni oʻtkazish joyi: Toshkent shahar, Mirobod tumani, Fidokor ko‘chasi, 10B-uy
Aksiyadorlarni roʻyxatga olish sanasi, vaqti va joyi: 2024 yil 25 oktyabr, Toshkent vaqti boʻyicha soat 15:00 dan 16:00 gacha, Toshkent shahar, Mirobod tumani, Fidokor ko‘chasi, 10B-uy.
Aksiyadorlarning umumiy yig‘ilishida ishtirok etish uchun aksiyadorlar reestri 2024 yil 21 oktyabr holatiga koʻra shakllantiriladi.
Aksiyadorlar umumiy yig‘ilishi materiallari bilan Toshkent shahar, Mirobod tumani, Fidokor ko‘chasi, 10B-uy manzili bo‘yicha yoki quyidagi elektron pochtaga so‘rov yuborish orqali tanishish mumkin: contact@tbcbank.uz.

Акционерный коммерческий банк «TBC Bank» на основании решения Наблюдательного совета от 3 октября 2024 года сообщает о проведении внеочередного Общего собрания акционеров 25 октября 2024 года в 16-00 часов по ташкентскому времени.
1. Принятие решения о неприменении преимущественного права приобретения акционерами размещаемых акций АКБ «TBC Bank».
2. Увеличение уставного капитала АКБ «TBC Bank» путем размещения дополнительных акций.
3. Утверждение Решения о дополнительном выпуске акций АКБ «TBC Bank».
Дата, время и место регистрации акционеров: 25 октября 2024г., с 15-00 до 16-00 часов по ташкентскому времени, город Ташкент, Мирабадский район, улица Фидокор, 10Б.
Реестр акционеров для участия на Общем собрании акционеров формируется по состоянию на 21 октября 2024г.