AKSIYADORLARNING YILLIK UMUMIY YIGʻILISHINI OʻTKAZISH TOʻGʻRISIDAGI XABAR
“TBC Bank” aksiyadorlik tijorat banki Kuzatuv kengashining 2024-yil 31-maydagi qaroriga asosan Aksiyadorlarning yillik umumiy yig‘ilishi 2024-yil 24-iyun kuni Toshkent vaqti bilan soat 16-00 da o‘tkazilishini ma’lum qiladi.
1. “TBC Bank”ATB Kuzatuv Kengashining 2023-yilda amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risidagi hisobotini tasdiqlash.
2. “TBC Bank”ATB Kuzatuv Kengashi a’zolari tomonidan o‘z vakolatlarini amalga oshirishni davom ettirish to‘g‘risida qaror qabul qilish.
3. “TBC Bank”ATBning 2023 yil uchun yillik hisoboti va MHXS hisobotini tasdiqlash.
4. 2024-yil uchun majburiy audit o‘tkazish uchun auditorlik tashkilotini aniqlash, uning xizmatlari uchun to‘lovning maksimal miqdori va u bilan shartnoma tuzish to‘g‘risida qaror qabul qilish.
5. “TBC Bank”ATB aksiyadorlarining yillik umumiy yig‘ilishining 2023-yil 23-iyundagi qarori bilan belgilanadigan “PricewaterhouseCoopers” MChJ auditorlik tashkilotining 2023-yilda auditorlik tekshiruvi xizmatlari uchun to‘lovning maksimal miqdoriga o‘zgartirishlar kiritish.
6. Bankning ustav kapitalini oshirish bilan bog‘liq qo‘shimcha masalalarni ko‘rib chiqish.
Aksiyadorlarni roʻyxatga olish sanasi, vaqti va joyi: 2024 yil 24 iyun, Toshkent vaqti boʻyicha soat 15:00 dan 16:00 gacha, Toshkent shahar, Mirobod tumani, Fidokor ko‘chasi, 10B uy.
Aksiyadorlarning umumiy yig‘ilishida ishtirok etish uchun aksiyadorlar reyestri 2024 yil 18 iyun holatiga koʻra shakllantiriladi.

СООБЩЕНИЕ О ПРОВЕДЕНИИ ГОДОВОГО ОБЩЕГО СОБРАНИЯ АКЦИОНЕРОВ
Акционерный коммерческий банк «TBC Bank» на основании решения Наблюдательного совета от 31 мая 2024 года сообщает о проведении годового Общего собрания акционеров 24 июня 2024 года в 16-00 часов по ташкентскому времени.
- Утверждение отчета Наблюдательного совета АКБ «TBC Bank» о проделанной работе в 2023 году.
- Принятие решения о продолжении членами Наблюдательного совета АКБ «TBC Bank» осуществления своих полномочий.
- Утверждение годового отчета и отчета МСФО АКБ «TBC Bank» за 2023 год.
- Принятие решения об определении аудиторской организации для проведения обязательной аудиторской проверки за 2024 год, о предельном размере оплаты ее услуг и заключении с ней договора.
- Внесение изменений в предельный размер оплаты услуг аудиторской организации ООО «PricewaterhouseCoopers» за аудит 2023 года, определенный Решением годового общего собрания акционеров АКБ «TBC Bank» от 23 июня 2023 года.
- Рассмотрение дополнительных вопросов, связанных с увеличением уставного капитала банка.
Дата, время и место регистрации акционеров: 24 июня 2024г., с 15-00 до 16-00 часов по ташкентскому времени, город Ташкент, Мирабадский район, улица Фидокор, 10Б.
Реестр акционеров для участия на Общем собрании акционеров формируется по состоянию на 18 июня 2024г.