O‘zbekiston Respublikasining “Aksiyadorlik jamiyatlari va aksiyadorlarning huquqlarini himoya qilish to‘g‘risida”gi Qonuni va Kuzatuv Kengashining 2024 yil 25 oktyabr kuni qabul qilgan qaroriga koʻra, “TBC Bank” ATB 2024 yil 25 oktyabr kunida chaqirilgan Aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishini o‘tkazish uchun kvorum yo‘qligi sababli Aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishini o‘tkazish sanasi 2024 yil 13 noyabr kuniga ko‘chirilganligini ma’lum qiladi.
Aksiyadorlarning takroriy umumiy yig‘ilishi o‘tkazilmagan yig‘ilish o‘rniga chaqiriladi, o‘zgartirishlarsiz quyidagi kun tartibini o‘z ichiga oladi:
1. “TBC Bank” ATB aktsiyalarini sotib olishda aktsiyadorlarning imtiyozli huquqidan foydalanmaslik to'g'risida qaror qabul qilish.
2. “TBC Bank” ATBning ustav kapitalini qoʻshimcha aksiyalarni joylashtirish orqali oshirish.
3. “TBC Bank” ATB aksiyalarini qo‘shimcha chiqarish to‘g‘risidagi qarorni tasdiqlash.
Majlis oʻtkaziladigan vaqt, manzil va tartib: Toshkent vaqti bilan soat 16:00, Toshkent shahar, Mirobod tumani, Fidokor koʻchasi, 10B uy
Aksiyadorlarning roʻyxatdan oʻtish sanasi, vaqti va joyi: 2024 yil 13 noyabr soat 15:00 dan 16:00 gacha, Toshkent shahar, Mirobod tumani, Fidokor koʻchasi, 10B.
Aksiyadorlarning umumiy yig‘ilishida ishtirok etish uchun aksiyadorlar reestri 2024 yil 21 oktyabr holatiga koʻra shakllantiriladi.
Aksiyadorlarning umumiy yig‘ilishida aksiyadorning vakili shaxsini tasdiqlovchi hujjat va belgilangan tartibda rasmiylashtirilgan ishonchnomani taqdim etgan holda ishtirok etish hamda kun tartibidagi masalalar yuzasidan ovoz berish byulletenlari yordamida.

Акционерный коммерческий банк «TBC Bank» на основании Закона «Об акционерных обществах и защите прав акционеров» и решения Наблюдательного совета от 25 октября 2024 года сообщает, что в связи с отсутствием кворума для проведения внеочередного Общего собрании акционеров, созванного 25 октября 2024 года, дата проведения внеочередного Общего собрания акционеров переносится на 13 ноября 2024 года.
Повторное Общее собрание акционеров, созываемое взамен несостоявшегося, содержит следующую без изменений повестку дня:
1. Принятие решения о неприменении преимущественного права приобретения акционерами размещаемых акций АКБ «TBC Bank».
2. Увеличение уставного капитала  АКБ «TBC Bank» путем размещения дополнительных акций.
3. Утверждение Решения о дополнительном выпуске акций АКБ «TBC Bank».
Время, место и режим проведения собрания: 16-00 часов по ташкентскому времени, город Ташкент, Мирабадский район, улица Фидокор, 10Б.
Дата, время и место регистрации акционеров: 13 ноября 2024 года, с 15-00 до 16-00 часов,  город Ташкент, Мирабадский район, улица Фидокор, 10Б.
Реестр акционеров для участия в Общем собрании акционеров формируется по состоянию на 21 октября 2024 года.
На Общем собрании акционеров представитель акционера вправе участвовать при представлении документа, удостоверяющего личность, и доверенности, оформленной в установленном порядке и голосовать по вопросам повестки дня бюллетенями для голосования.