“TBC Bank” aksiyadorlik tijorat banki Kuzatuv Kengashining 2024 yil 09 fevraldagi qaroriga asosan 2024 yil 4 mart kuni Toshkent vaqti bilan soat 16:00 da Aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishi o‘tkazilishini ma’lum qiladi.
- “TBC Bank” ATB Sanoq komissiyasining son va shaxsiy tarkibini cheklanmagan muddatga tasdiqlash.
- “TBC Bank” ATB Ustaviga o‘zgartirishlar kiritish va ushbu o‘zgartirishlarni tasdiqlash.
- “TBC Bank” ATBning 2023 yil 25 oktabrdagi R0911-7-sonli ilgari ro‘yxatga olingan aksiyalar emissiyasiga o‘zgartirishlar kiritish va ushbu o‘zgartirishlarni tasdiqlash.
- “TBC Bank” ATBning tashkiliy tuzilmasini yangi tahrirda tasdiqlash.
Aksiyadorlarni roʻyxatga olish sanasi, vaqti va joyi: 2024 yil 04 mart, Toshkent vaqti bilan soat 15:00 dan 16:00 gacha, Toshkent shahar, Mirobod tumani, Fidokor ko‘chasi, 10B-uy.
Aksiyadorlarning umumiy yig‘ilishida ishtirok etish uchun aksiyadorlar reyestri 2024 yil 27 fevral holatiga koʻra shakllantiriladi.

Акционерный коммерческий банк «TBC Bank» на основании решения Наблюдательного совета от 9 февраля 2024 года сообщает о проведении внеочередного Общего собрания акционеров 4 марта 2024 года в 16-00 часов по ташкентскому времени.
- Утверждение количественного и персонального состава Счетной комиссии АКБ «TBC Bank» на неопределенный срок.
- Внесение изменений в Устав АКБ «TBC Bank» и утверждение данных изменений.
- Внесение изменений в ранее зарегистрированный выпуск акций АКБ «TBC Bank» от 25 октября 2023 года №Р0911-7 и утверждение данных изменений.
- Утверждение организационной структуры АКБ «TBC Bank» в новой редакции.
Дата, время и место регистрации акционеров: 4 марта 2024г., с 15-00 до 16-00 часов по ташкентскому времени, город Ташкент, Мирабадский район, улица Фидокор, 10Б.
Реестр акционеров для участия на Общем собрании акционеров формируется по состоянию на 27 февраля 2024г.