Kuzatuv Kengashining 2022 yil 1 iyul kuni qabul qilgan qaroriga koʻra, “TBC Bank” ATB Aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yigʻilishini masofada turib video konferensiya aloqasi va evote.uz elektron ovoz berish tizimi orqali oʻtkazish imkoniyati bilan 2022 yil 26 iyul soat 17:00 da oʻtkazilishi haqida ma’lum qiladi.
- Bankning affillangan shaxsi AJ «TBC Bank» bilan tuzilgan bitimni tasdiqlash;
- Bank ustav kapitalini oshirish bilan bog‘liq qo‘shimcha masalalarni ko‘rib chiqish.
Majlis oʻtkaziladigan manzil: Toshkent shahar, Mirobod tumani, Fidokor koʻchasi, 10B uy, masofada turib video konferensiya aloqasi va evote.uz elektron ovoz berish tizimi orqali oʻtkazish imkoniyati bilan.
Aksiyadorlarning roʻyxatdan oʻtish sanasi, vaqti va joyi: 2022 yil 26 iyul soat 16:00 dan 17:00 gacha, Toshkent shahar, Mirobod tumani, Fidokor koʻchasi, 10B (masofada turib ishtirok etganda – evote.uz elektron ovoz berish tizimi orqali).
Aksiyadorlarning umumiy yig‘ilishida ishtirok etish uchun aksiyadorlar reestri 2022 yil 20 iyul holatiga koʻra shakllantiriladi.

Акционерный коммерческий банк «TBC Bank» на основании решения Наблюдательного совета от 1 июля 2022 года сообщает о проведении внеочередного Общего собрания акционеров 26 июля 2022 года в 17-00 часов с возможностью участия в этом собрании дистанционно в режиме видеоконференцсвязи и посредством системы электронного голосования evote.uz.
1. Одобрение сделки с аффилированным лицом банка АО «TBC Bank»;
2. Увеличение уставного капитала АКБ «TBC Bank» путем размещения дополнительных акций;
3. Утверждение Решения о дополнительном выпуске акций АКБ «TBC Bank»;
4. Рассмотрение дополнительных вопросов, связанных с увеличением уставного капитала банка.
Дата, время и место регистрации акционеров: 26 июля 2022 года, с 16-00 до 17-00 часов,  город Ташкент, Мирабадский район, улица Фидокор, 10Б (в случае дистанционного участия – в системе электронного голосования evote.uz).
Реестр акционеров для участия в Общем собрании акционеров формируется по состоянию на 20 июля 2022 года.