AKSIYADORLARNING YILLIK UMUMIY YIGʻILISHINI OʻTKAZISH TOʻGʻRISIDAGI XABAR
2. “TBC Bank” ATB Kuzatuv kengashi a’zolari tomonidan o‘z vakolatlarini amalga oshirishni davom ettirish to‘g‘risida qaror qabul qilish.
3. “TBC Bank” ATBning 2022 yil uchun yillik hisoboti va MHXS hisobotini tasdiqlash.
4. “TBC Bank” ATB tashkiliy tuzilmasini yangi tahrirda tasdiqlash.
5. “TBC Bank” ATB Ustaviga o'zgartirishlar kiritish va ushbu o'zgartirishlarni tasdiqlash.
6. “TBC Bank” ATBning 2023-yil 10-fevraldagi P0911-6-sonli ilgari ro‘yxatdan o‘tkazilgan aksiyalari chiqarilishiga o‘zgartirishlar kiritish va ushbu o‘zgartirishlarni tasdiqlash.
7. 2023 yilga majburiy audit o‘tkazish uchun auditorlik tashkilotini tayinlash, uning xizmatlari uchun to‘lovning maksimal miqdori va u bilan shartnoma tuzish to‘g‘risida qaror qabul qilish.
8. “TBC Bank” ATB yagona aksiyadorining 2021-yil 28-oktabrdagi 10-son qarori bilan belgilangan “PricewaterhouseCoopers” MChJ auditorlik tashkilotining 2022-yilgi auditorlik xizmati uchun to‘lovning eng yuqori miqdoriga o‘zgartirishlar kiritish.
Manzil (pochta manzili): O‘zbekiston Respublikasi, 100015, Toshkent shahri, Mirobod tumani, Fidokor ko‘chasi, 10B-uy.
Yigʻilishni oʻtkazish joyi: Toshkent shahar, Mirobod tumani, Fidokor ko‘chasi, 10B-uy.
Aksiyadorlarni roʻyxatga olish sanasi, vaqti va joyi: 2023 yil 6 fevral, soat 15:00 dan 16:00 gacha, Toshkent shahar, Mirobod tumani, Fidokor ko‘chasi, 10B.
Aksiyadorlarning umumiy yig'ilishida ishtirok etish va ovoz berish tartibi:
Aksiyadorlarning umumiy yig’ilishida ishtirok etish huquqi aksiyador-yuridik shaxs tomonidan o’z vakili orqali amalga oshiriladi.
Aksiyador istalgan vaqtda aksiyadorlar umumiy yig'ilishida o'z vakilini almashtirishga haqli.
Aksiyadorlarning umumiy yig‘ilishida ishtirok etish uchun aksiyador-yuridik shaxsning vakili shaxsini tasdiqlovchi hujjat va belgilangan tartibda rasmiylashtirilgan ishonchnomani taqdim etadi.
Aksiyadorlarning umumiy yig‘ilishida ovoz berish “jamiyatning bitta ovoz beruvchi aksiyasi – bitta ovoz” tamoyili bo‘yicha amalga oshiriladi.
Aksiyadorlarning umumiy yig'ilishida kun tartibidagi masalalar bo'yicha ovoz berish byulletenlari orqali amalga oshiriladi.
Boshqa ma'lumotlar:
Aksiyadorlarning umumiy yig‘ilishida ishtirok etish uchun aksiyadorlar reestri 2023-yil 19-iyun holatiga ko‘ra shakllantirildi.
Aksiyadorlar umumiy yig‘ilishi materiallari bilan Toshkent shahri, Mirobod tumani, Fidokor ko‘chasi, 10B-uy manzili bo‘yicha tanishishingiz yoki contact@tbcbank.uz elektron manziliga so‘rov yuborishingiz mumkin.

СООБЩЕНИЕ О ПРОВЕДЕНИИ ГОДОВОГО ОБЩЕГО СОБРАНИЯ АКЦИОНЕРОВ
Акционерный коммерческий банк «TBC Bank» на основании решения Наблюдательного совета от 1 июня 2023 года сообщает о проведении Годового общего собрания акционеров 23 июня 2023 года в 16-00 часов по ташкентскому времени.
1. Утверждение отчета Наблюдательного совета АКБ «TBC Bank» о проделанной работе                    в 2022 году.
2. Принятие решения о продолжении членами Наблюдательного совета АКБ «TBC Bank» осуществления своих полномочий.
3. Утверждение годового отчета и отчета МСФО АКБ «TBC Bank» за 2022 год.
4. Утверждение организационной структуры АКБ «TBC Bank» в новой редакции.
5. Внесение изменений в Устав АКБ «TBC Bank» и утверждение данных изменений.
6. Внесение изменений в ранее зарегистрированный выпуск акций АКБ «TBC Bank» от 10 февраля 2023 года №Р0911-6 и утверждение данных изменений.
7. Принятие решения об определении аудиторской организации для проведения обязательной аудиторской проверки за 2023 год, о предельном размере оплаты ее услуг и заключении с ней договора.
8. Внесение изменений в предельный размер оплаты услуг аудиторской организации ООО «PricewaterhouseCoopers» за аудит 2022 года, определенный Решением единственного акционера АКБ «TBC Bank» №10 от 28 октября 2021 года.
Дата, время и место регистрации акционеров: 23 июня 2023г, с 15-00 до 16-00 часов по ташкентскому времени,  город Ташкент, Мирабадский район, улица Фидокор, 10Б.
Голосование на Общем собрании акционеров осуществляется по принципу «одна голосующая акция общества-один голос».
Реестр акционеров для участия в Общем собрании акционеров формируется по состоянию на 19 июня 2023 года.