O‘zbekiston Respublikasining “Aksiyadorlik jamiyatlari va aksiyadorlarning huquqlarini himoya qilish to‘g‘risida”gi Qonuni va Kuzatuv Kengashining 2022 yil 4 iyul kuni qabul qilgan qaroriga koʻra, “TBC Bank” ATB 2022 yil 4 iyul kunida chaqirilgan Aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishini o‘tkazish uchun kvorum yo‘qligi sababli Aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishini o‘tkazish sanasi 2022 yil 8 iyul kuniga ko‘chirilganligini ma’lum qiladi.
Aksiyadorlarning takroriy umumiy yig‘ilishi o‘tkazilmagan yig‘ilish o‘rniga chaqiriladi, o‘zgartirishlarsiz quyidagi kun tartibini o‘z ichiga oladi:
- “TBC Bank” ATBning 2022 yil uchun yangilangan Budjetini tasdiqlash.
Majlis oʻtkaziladigan vaqt, manzil va tartib: Toshkent vaqti bilan soat 15:00, Toshkent shahar, Mirobod tumani, Fidokor koʻchasi, 10B uy, masofada turib video konferensiya aloqasi va evote.uz elektron ovoz berish tizimi orqali oʻtkazish imkoniyati bilan.
Aksiyadorlarning roʻyxatdan oʻtish sanasi, vaqti va joyi: 2022 yil 8 iyul soat 14:00 dan 15:00 gacha, Toshkent shahar, Mirobod tumani, Fidokor koʻchasi, 10B (masofada turib ishtirok etganda – evote.uz elektron ovoz berish tizimi orqali).
Aksiyadorlarning umumiy yig‘ilishida ishtirok etish uchun aksiyadorlar reestri 2022 yil 28 iyun holatiga koʻra shakllantiriladi.

Акционерный коммерческий банк «TBC Bank» на основании Закона «Об акционерных обществах и защите прав акционеров» и решения Наблюдательного совета от 4 июля 2022 года сообщает, что в связи с отсутствием кворума для проведения внеочередного Общего собрании акционеров, созванного 4 июля 2022 года, дата проведения внеочередного Общего собрания акционеров переносится на «8» июля 2022 года.
Повторное Общее собрание акционеров, созываемое взамен несостоявшегося, содержит следующую без изменений повестку дня:
- Увеличение уставного капитала АКБ «TBC Bank» путем размещения дополнительных акций;
- Утверждение Решения о дополнительном выпуске акций АКБ «TBC Bank»;
- Утверждение обновленного Бюджета АКБ «TBC Bank» на 2022 год.
Время, место и режим проведения собрания: 15-00 часов по ташкентскому времени, город Ташкент, Мирабадский район, улица Фидокор, 10Б с возможностью участия дистанционно в режиме видеоконференцсвязи и с использованием системы электронного голосования evote.uz.
Дата, время и место регистрации акционеров: 8 июля 2022 года, с 14-00 до 15-00 часов, город Ташкент, Мирабадский район, улица Фидокор, 10Б (в случае дистанционного участия – в системе электронного голосования evote.uz).
Реестр акционеров для участия в Общем собрании акционеров формируется по состоянию на 28 июня 2022 года.