To‘lovlar va biznes segmentiga xizmat ko‘rsatish yo‘nalishini kuchaytirish: TBC Bank Shuhratbek Qurbonovni Boshqaruv Raisi Maslahatchisi lavozimiga tayinladi
Toshkent, O‘zbekiston — 2025-yil 5-may — Shuhratbek Qurbonov “TBC Bank” ATB Boshqaruv Raisining biznes segmenti uchun to‘lovlarni rivojlantirish va xizmat ko‘rsatish masalalari bo‘yicha Maslahatchisi lavozimiga tayinlandi. Bu — kompaniyaning O‘zbekistonda kichik va o‘rta biznes (KO‘B) uchun moliyaviy xizmatlarni rivojlantirish yo‘lidagi yana bir muhim qadami bo‘ldi.
O‘tgan yili kompaniya O‘zbekiston bozoridagi kichik va o‘rta biznes (KO‘B) uchun birinchi to‘liq raqamli bank xizmati bo‘lgan, barcha bank va unga bog‘liq operatsiyalarni to‘liq masofadan boshqarish imkoniyatini taqdim etuvchi TBC Business platformasini ishga tushirgan edi. Joriy yilning aprel oyida esa ushbu xizmat mijozlariga 300 million so‘mgacha (taxminan 23 ming AQSh dollari) miqdorida, uch yilgacha bo‘lgan muddatda to‘liq raqamli rasmiylashtiriladigan qisqa muddatli biznes kreditlari taqdim etila boshlandi.
Nika Kurdiani, CEO TBC Uzbekistan
«Shuhratbek Qurbonovni jamoamiz safida ko‘rishdan mamnunmiz. Uning tayinlanishi — kompaniyamizning O‘zbekistonda kichik va o‘rta biznesni qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan kompleks moliyaviy yechimlarni yaratish strategiyasidagi muhim bosqich hisoblanadi. Shuhratbekning tajribasi, bozorni chuqur tushunishi va obro‘-e’tibori bizning onlayn bank xizmatlarimizni rivojlantirishga va mamlakatdagi tadbirkorlikni rag‘batlantirishga xizmat qiladi».
Shuhratbek Qurbonov, TBC Bank Boshqaruv Raisi Maslahatchisi:
«Markaziy Osiyodagi eng tez rivojlanayotgan kompaniyalardan biri — TBC Uzbekistan ekotizimi safiga qo‘shilganimdan xursandman. Bizning vazifamiz — zamonaviy moliyaviy yechimlar, ilg‘or texnologiyalar va professionallar jamoasining muvofiqlashtirilgan ishlashi orqali mamlakatda kichik va o‘rta biznes rivoji uchun qulay sharoitlar yaratishdir».

Усиление направления платежей и обслуживания бизнес-сегмента: TBC Bank назначил Шухратбека Курбанова на должность Советника Председателя Правления
04.05.2025
Ташкент, Узбекистан — 5 мая 2025 г. — Шухратбек Курбанов назначен на должность Советника Председателя Правления АКБ «TBC Bank» по вопросам развития и обслуживания платежей бизнес-сегмента. Это еще один шаг компании на пути развития финансовых услуг для малого и среднего бизнеса (МСБ) в Узбекистане.
В прошлом году компания запустила платформу TBC Businessпервый полностью цифровой банковский сервис для МСБ в Узбекистане, который позволяет управлять всеми банковскими и сопутствующими операциями полностью дистанционно. В апреле этого года клиентам сервиса стали доступны краткосрочные кредиты для бизнеса на сумму до 300 млн узбекских сумов (примерно 23 тыс. долл. США) сроком до трех лет с полностью цифровым оформлением.
Ника Курдиани, CEO TBC Uzbekistan
«Мы рады приветствовать Шухратбека Курбанова в нашей команде.  Его назначение является важным этапом в стратегии компании по созданию комплексного финансового решения, направленного на поддержку малого и среднего бизнеса в Узбекистане. Опыт и глубокое понимание рынка, а также авторитет Шухратбека помогут в развитии онлайн банковских услуг и содействуют предпринимательству в стране».
Шухратбек Курбанов, Советник Председателя Правления TBC Bank
«Я рад войти в состав экосистемы TBC Uzbekistan, одной из самых быстрорастущих компаний в Центральной Азии. Наша задача – создать условия для развития малого и среднего бизнеса в стране за счет современных финансовых решений, технологий и слаженной работы команды профессионалов».
Ранее Шухратбек Курбанов на протяжении более шести лет возглавлял Национальный межбанковский процессинговый центр (НМПЦ), который является оператором платежной системы Humo. Курбанов вступил в новую должность 5 мая 2025 года.